Ish-drejtori i Vllaznisë në listë për të drejtuar Cristiano Ronaldon

Ish-drejtori i Vllaznisë në listë për të drejtuar Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo

Al Nassr shkarkoi nga detyra trajnerin Rudi Garcia dhe në vend të tij në mënyrë të përkohshme emëroi teknikun e 19-vjeçarëve, Dinko Jelicic. Tanimë mediet në Arabinë Saudite bëjnë me dije se janë disa emra në garë për të marrë drejtimin e skuadrës ku luan edhe Cristiano Ronaldo. Mes tyre është edhe emri i Engin Firat, i njohur në Shqipëri pasi ka qenë ish-drejtor i Vllaznisë dhe për disa kohë drejtoi edhe skuadrën kombëtare të Armenisë.

Trajneri aktual i Kenias në Afrikë, Ergin Firat mund të marrë frenat e klubit pas fundit të sezonit në verë. Turku u bë i njohur në Shqipëri pasi ishte drejtor te Vllaznia e Shkodrës, në kohën kur klubi administrohej nga Suad Lici. Veç Firat, emri tjetër që pëlqehet nga klubi arab është ai i Zlatko Dalic, trajnerit të kombëtares kroate.

Veç ofertës prej 100 milionë euro për Mourinhon, klubi i Al Nassr ka edhe emra rezervë nëse portugezi nuk pranon ofertën e majme. Kujtojmë se te Al Nassr luan edhe Cristiano Ronaldo, me ekipin që është në vendin e dytë dhe lufton për kreun në këtë fund sezoni.

Engin Firat

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas