Ish-futbollistët e Sampdorias dhe Manchester City-t, kush janë dy ndihmësit e Sylvinhos në kombëtaren shqiptare

Ish-futbollistët e Sampdorias dhe Manchester City-t, kush janë dy ndihmësit e Sylvinhos në kombëtaren shqiptare

Sylvio Mendes Campos Júnior

Sylvio Mendes Campos Júnior i njohur thjesht si Sylvinho pritet të konfirmohet në stolin e kombëtares shqiptare të futbollit. Braziliani 48-vjeçar është pranë stolit kuqezi, teksa eksperienca e tij si trajner ka qenë te Lyon dhe Corinthians në kohë të shkurtër.

Agjenti i Sylvinho pranoi në "goal.com" se trajnerin e ndajnë vetëm detajet nga zyrtarizimi në stolin e Shqipërisë. Duket se Sylvinho ka zgjedhur edhe stafin që do e ndihmojë në kombëtaren tonë.

Ndihmësa të tij do jenë Pablo Javier Zabaleta, ish-futbollisti i Manchester City. Argjentinasi 37-vjeçar pak kohë më parë u tërhoq nga futbolli. Veç tij, edhe Dorival Guidonai Junior, ish-lojtari i Sampdorias, Celta Vigos apo edhe Blackpool do jenë pjesë e Kombëtares.

Doriva dhe Zabaleta

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)