Ish-futbollisti i Kukësit shkëlqen në Turqi, shënon ‘dopietë’ në fitoren e Instambulspor

Eduart Rroca, ish-futbollisti i Kukësit, ka patur një impakt të jashtëzakonshëm me skuadrën e re në kampionatin e parë të Turqisë.

Madje sot, përveç lojës fantastike që ka bërë deri me tani, ka reazliaur edhe një ‘dopietë’ në sfidën me Samsunspor. Ndeshja në fund është fituar me shifrat 0-3, ndërsa Rroca shënoi golin e hapjes dhe të dyfishimit.

Instambulspor pas 5 ndeshjesh është në vendin e parë me 12 pikë, duke hedhur kandidaturën si pretendentët kryesorë për t’u ngjitur sezonin e ardhshëm në Superligën turke.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento

Komente

  • sportistja: 17/10/2020 18:59

    bravo turqia kampionati i pare turk qenka ne 2020 cfare rekordi . dhe bravo kjo do t thote qe gazetari se ka kopjuar lajmin por e ka bere vete

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Tërmet, tërmet'...shikoni sa të forta kanë qenë lëkundjet në Turqi (VIDEO)