Ish-futbollistët e Kukësit të papërmbajtshëm në Turqi, gola dhe festë me shqiponjë

Tre ish-futbollistët e Kukësit, Eduart Rroca, Valon Ethemi dhe Kristal Abazaj kanë qenë protagonist absolutë në fitoren 1-3 të ekipit të tyre Istanbulspor në ligën e parë turke kundër Altay-t.

Ndeshja do të zhbllokohej nga një goditje potente e Rrocës, që së bashku me bashkombasit e tjerë festojnë duke bërë shqiponjën. Nuk do të kalonte shumë dhe brenda pjesës së parë do të realizonte edhe Et’hemi, i cili debutoi në mënyrë të përkryer.

Padiskutim që gjurmët e tij në këtë sfidë i la edhe Kristal Abazaj, që pasoi për autorin e golit të tretë. Me këtë fitore Istanbulspor ngjitet në vendin e dytë dhe shpreson shumë për ngjitjen në Superligë.

Ndërkohë lajme të rëndësishme vijnë edhe për sulmuesit e tjerë kuqezinj në Europë. Florian Kmaberi, i cili ishte pjesë e St. Gallen në Zvicër, është rikthyer në Skoci në formë huazimi te Aberdin.

Kamberi vitin e fundit ka kaluar shumë peripeci dhe nuk është ngritur në nivelin e pritshmërive dhe më këtë lëvizje synon sërish të kapë formën dhe kombëtaren.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

'Vendoret 2023', Balla: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet! Begaj ktheu presidencën në normalitet

'Vendoret 2023', Balla: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet! Begaj ktheu presidencën në normalitet