Ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Ish-gruaja e shefit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

MacKenzie Bezos ka premtuar, se do japë të paktën gjysmën e pasurisë së saj për bamirësi, vetëm disa muaj pas përfundimit të divorcit të saj nga njeriu më i pasur në botë.

MacKenzie Bezos është ish-gruaja e shefit të Amazon, Jeff Bezos. Fushata e bamirësisë u fillua nga Z. Buffett dhe Z. Gates, të cilët bënë thirrje për më të pasurit, që të japin për bamirësi një pjesë të pasurisë së tyre.

Sipas CNN, pasuria neto e Zonjës Bezos arrin vlerën 37 miliardë dollarë. 
Kujtojmë, se ajo dhe Jeff Bezos janë divorcuar këtë vit.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Momenti kur sulmuesit serbë ia mbathin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)

Momenti kur sulmuesit serbë ia mbathin maleve nga autoritetet e Kosovës (VIDEO)