Ish-ministrja e Integrimit: Pas 3 vitesh dëgjuam që Shqipëria ka një grup negociatorësh për zgjerimin

Klajda Gjosha

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha theksoi se pas 3 vitesh sot dëgjon për herë të parë se Shqipëria ka një grup negociatorësh për strategjinë e zgjerimit, ndonëse sipas saj duhet të ishte ngritur që në vitin 2017.

Përmes një postimi në Facebook, Gjosha shpreh mbështetje për këtë grup por do ishte mirë ta prezantonin opinionin publik me ata që duhet të mbështesim.

"Më në fund, sot, pas 3 vitesh dëgjuam që Shqipëria ka një grup negociator. Ky është lajm i mirë padyshim, pavarësisht se ky grup duhet të ishte ngritur kohë më parë, bazuar edhe në strategjinë e zgjerimit, të punuar nga Ministria e Integrimit Europian në vitin 2017.
Dakord jam ta mbështesim këtë grup, por do ishte mirë ta prezantonit opinion publik me ata që duhet të mbështesim! Mbështetja vjen me trasparencë dhe bashkëpunim. Në fund të fundit ky duhet të jetë procesi integrimit të Shqipërisë, por mesa duket leksionet e integrimit duhet të fillojnë nga ata që e drejtojnë këtë proces!"
, ka shkruar Gjosha.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Ďashi: 31/05/2020 19:18

  Ketu nuk vendoset ne emer te qytetarit.

  Përgjigju
 • sapa: 31/05/2020 12:56

  Ruci e prezantoj psh."keshilltarin"Fleckenstein qe do keshilloje Shqiperine per BE dhe qe do paguhet me taksat e shqiptareve dele.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 30/05/2020 12:55

  Na mbyten shurrat e LSI

  Përgjigju
 • FYTYR HARDHUCA: 29/05/2020 21:38

  Shikoni fytyr hardhucën e lesh e dhis e ndriti kjo hajdute me partin e saj e tani na del na bo me qesh o klajda fytyr hardhuce.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet 58-vjeçari në Fier, i ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës