Ish-prokurori: 'Robotët' do të hetojnë 'peshqit' e mëdhenj! Ceka sulmon skeptikët në BE: Kur ne shkruanim, ata jetonin në pemë

1568754088_hajdariceka.jpg
Ish-kreu i Aleancës Demokratike Neritan Ceka ishte i ashpër me vendet e BE-së që i vendosin kushte Shqipërisë për hapjen e negociatave. "Ne jemi më të qytetëruar se ata të tjerët që janë në BE.

Kur ne kishim teatër, stadium, bënim skulptura, njihnim shkrimin, ata që na vënë kushte për Europën, jetonin nëpër pemë dhe lyheshin me bojë të kuqe. Fajin e kemi ne" tha ai.

Ndërsa ish-drejtuesi i prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari u shpreh se javën tjetër prokurorët shqiptarë do të shkojnë për trajnim në SHBA nga FBI-ja.

"Kolegët e mi në prokurori që do të kalojnë SPAK-un do të shkojnë në SHBA javën tjetër për trajnim nga FBI-ja, llogarit kush do i hetojë 'peshqit', do të jenë disa 'robotë', që kur të grumbullojë provat nuk do të shohin si e ka emrin" tha ai.


Lajmi kryesor:

Kriza dhe negociatat në Repolitix/ Ralf Gjoni: Nëse nuk ndryshon sistemi zgjedhor, iki nga parlamenti e Shqipëria


  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë