Ishte pikë referimi për dhjetëra persona që blinin kokainë, arrestohet 45 vjeçari shqiptar në Itali

Ishte pikë referimi për dhjetëra persona që blinin kokainë, arrestohet 45 vjeçari shqiptar në Itali

Foto ilustruese

Një 45 vjeçar shqiptar është arrestuar në Citta del Mobile të Italisë. Sipas hetimeve të prokurorisë italiane, shqiptari rezultonte të ishte pikë referimi për dhjetëra klientë që blinin kokainë dhe marihuanë.

Pas dëshmive të dhëna nga persona të moshave të ndryshme, rezultoi se të gjithë kontaktonin shqiptarin kur donin të blinin lëndë narkotike. Në njërin prej rasteve, karabinierët ndaluan një klient që sapo kishte blerë 2 gram kokainë nga 45 vjeçari shqiptar.

Për pasojë u dokumentua shitja e dhjetëra dozave të drogës. Që prej të premtes të kaluar, shqiptari ndodhet në paraburgimin e Bassones. Ndaj tij rëndon akuza e trafikut të drogës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin