Ishte shpallur në kërkim për shitje narkotikësh, arrestohet 24-vjeçari në Ersekë

Ishte shpallur në kërkim për shitje narkotikësh, arrestohet 24-vjeçari në Ersekë

Kristi Pina, 24-vjeç është arrestuar nga policia e Korçës, pasi ishte shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje droge, i cili bashkë me 4 shtetas të tjerë (3 prej tyre të arrestuar), do të transportonin 8.2 kg lëndë narkotike kanabis.

Në kuadër të operacionit antidrogë "Restart 14", policia e Korçës arrestoi pak ditë më parë Gjergji Bendo, 26 vjeç, Lentin Sulo, 29-vjeç, Mikel Kurtiqi 19-vjeç, pasi dyshohet se do të trafikonin lëndë narkotike në drejtim të Greqisë.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe për kapjen e 35-vjeçarit G. D.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot