Ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi falenderon Shqipërinë për dërgimin e mjekëve: Italia është shtëpia jonë

Ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi falenderon Shqipërinë për dërgimin e mjekëve: Italia është shtëpia jonë

Gianni De Biasi

1540465826_debiasi.jpg

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka reaguar në lidhje me gjestin solidar të dërgimit të stafit mjekësor në Itali.

“Italia është shtëpia jonë, sot jemi të gjithë italianë”, ka shkruar de Biasi në profilin e tij.

Ai gjithashtu ka publikuar edhe foton e kryeministrit Rama gjatë përcjelljes së mjekve dhe infermierëve për në Itali në ndihmë të të prekurve nga COVID-19.

Kujtojmë që ditën e djeshme kanë mbërritur 20 infermierë dhe 10 mjekë shqiptarë në Itali në ndihmë të të prekurve nga koronavirusi.


Lajmi kryesor:

Conte-Salvini falenderojnë Ramën për mjekët: S'do ta harrojmë! Italianët: Sot ndihemi të paguar për shërbimin që kemi bërë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shëngjin/ I kërkuar për trafikun e 110 kg kokainë, arrestohet 39-vjeçari me qëllim ekstradimin në Itali

Shëngjin/ I kërkuar për trafikun e 110 kg kokainë, arrestohet 39-vjeçari me qëllim ekstradimin në Itali