POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ish-truproja i Berishës, Sali Lushaj në protestën e ‘Unazës së Re’ para Kuvendit

Sali Lushaj në protestë

Përpos deputetëve të opozitës sot në protestën para Kuvendit në mbështetje të banorëve të Unazës së Re ndodhen edhe simpatizantë të Partisë Demokratike, mes tyre Sali Lushaj, ish-truproja i Sali Berishës. Babai i reperit të njohur si Stresi, ose Arkimed Lushaj, Sali Lushaj është fiksuar nga kamerat në mes të turmës së protestuesve para parlamentit.


Sali Lushaj në protestë

Përveç Sali Lushajt, mes të pranishmëve dhe organizatorëve të protestës kanë qenë aty edhe persona të dyshimtë. Ndërkohë edhe në protestat e dhunshme para Bashkisë së Tiranës pak ditë më parë ishin të pranishëm ish-efektivët e Gardës në 21 janar që qëlluan në drejtim të qytetarëve. Të njohur si “Grupi i zjarrit” në 21 janar kur ministër i Brendshëm ishte pikërisht Lulzim Basha që aktualisht drejton PD, ata ishin thirrur për organizimin e protestave.


Lajmi kryesor:

Kapsolla, shkopinj dhe dhunë/ Degradon protesta e banorëve të Unazës së Re, 15 policë të plagosur, 25 protestues të shoqëruar


d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Pavllo bilja fadil bajg gjoleka: 23/11/2018 09:23

  Shikoni fytyrën e shpellarit sali lushi një idjot i ler një kafsh me fytyr njeriu . E mjera Shqipëri.

  Përgjigju
 • sefa: 23/11/2018 05:51

  pasi u be pale me Ramen, si sekser, tash po kerkon me la m... me sh..

  Përgjigju
 • Loran shehu: 22/11/2018 22:47

  Plasni o komentusa plasni se zjarri u ndez e skeni ci beni fare

  Përgjigju
 • Saliu: 22/11/2018 19:00

  Po cfare prisni nga Lusha deri sa te dale stresi nga burgu aty e keni ne c'do proteste te PD dhe Berishes,ose ndoshta ka noj hale andej nga unaza qe se ka deklaruar edhe i prishet e nuk din si te rreagoje

  Përgjigju
 • patrioti: 22/11/2018 18:58

  Ligji duhet te zbatohet qe neser, mungesa e tij na solli ketu.Duhet ti shtypet koka cdo njeriu qi i ve flaken vendit.

  Përgjigju
 • Erjon: 22/11/2018 18:46

  Nuk do toleruar me duhet te mbeshtesim policin dhe ligjin sa nuk eshte vone nuk mund te kthehemi mbrapa si 97 vellezer shqiptar shqiperia eshte e ardhmja e femijve tane tu leme nje vend ku te jetojne jeten sic duhet.

  Përgjigju
  • life: 22/11/2018 20:17

   @ ERJON ke Shum te drejt rrugecet donin edhe me 21 janar te kthenin vitin 97 por policia reagoj fuqishem duke i vrar jo si sot qe policet qeshin kur u plagos policja

 • xreport: 22/11/2018 18:27

  o berish ca jan strehuar jasht ca jan ne burg, ke ngel me kete me c**a grash ne proteste

  Përgjigju
 • Arbër: 22/11/2018 14:42

  Këta janë të paguar të ndezin zjarr nga sala dhe basha

  Përgjigju