Itali, 85 vjeçari tenton të vrasë gruan e tij me çekiç, djeg veten me benzinë

Itali, 85 vjeçari tenton të vrasë gruan e tij me çekiç, djeg veten me benzinë

Në Varedo një grua 79-vjeçare u transportua në spital në gjendje të rëndë pasi u sulmua me çekiç në kokë nga bashkëshorti i saj 85-vjeçar, Luciano Ruger.

Pasi tentoi të vriste gruan e tij, burri i cili vuante nga depresioni, kreu vetëvrasje, duke i hedhur vetes benzinë ku më pas i ka vënë flakën vetes së tij. Ende nuk dihet motivi i sulmit. I transportuar me urgjencë nga 118, ai vdiq në Spitalin Niguarda në Milano.

Çifti ndodhej në shtëpinë e tyre në Via Celotti, në periferi veriore të qytetit Brianza, kur pak pas drekës, pensionisti kapi një çekiç dhe goditi gruan e tij në kokë. Ndoshta një sherr, ndoshta një reagim jo i qartë i shkaktuar nga depresioni i tij për një koment banal, e shtyu të sulmonte gruan dhe duke menduar se e kishte vrarë, më pas i vuri flakën vetes, raportojnë mediat italiane.

Një punonjës i një kompanie fabrika e së cilës kufizohet me hapësirën e gjelbër ka qenë dëshmitar i ngjarjes dhe ka telefonuar në numrin 112. Në vendngjarje kanë mbërritur ekipet e shpëtimit dhe zjarrfikëset me policinë. 

Teksa personeli mjekësor dhe zjarrfikësit tentuan t'i shpëtonin jetën të moshuarit, ushtarët hynë në shtëpi, ku zbuluan gruan e tij, të shtangur dhe të plagosur, e cila kishte arritur të tërhiqej në një dhomë tjetër nga vendi i sulmit. 

Të dy u transportuan në spital në gjendje të rëndë, ai në qendrën e djegieve Niguarda në Milano, ajo në San Gerardo në Monza. Nuk mund të bëhej asgjë për 85-vjeçarin, rreth orës 18:00 iu ndal zemra. Bashkëshortja është shtruar në repartin e neuro-reanimacionit të qendrës klinike Brianza, me një prognozë të rezervuar.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Meta mbron Belerin: Tregues flagrant i kapjes mafioze të shtetit nga Edi Rama! Berishës duan t'i humbasin mandatin

Meta mbron Belerin: Tregues flagrant i kapjes mafioze të shtetit nga Edi Rama! Berishës duan t'i humbasin mandatin