Itali/ Autobusi me 40 nxënës del nga rruga për të shmangur përplasjen me një makinë, përmbyset në kanal

Itali/ Autobusi me 40 nxënës del nga rruga për të shmangur përplasjen me një makinë, përmbyset në kanal

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në shtetin fqinj të Italisë. Një autobus shkolle me 40 nxënës të moshës 14 dhe 18 vjeç ka dal nga rruga  për t’iu shmangur përplasjes kokë më kokë me një makinë Alfa Romeo 147.

Autobusi u përmbys në një kanal në hyrje të Baragiano (Potenza), por fatmirësisht mediat italiane raportojnë se të gjithë nxënësit kanë mundur që të shpëtohen dhe janë dërguar menjëherë në spital për kontrolle të mëtejshme mjekësore.

Ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në gjendje të rëndë pasi mbeti i bllokuar për një kohë më të gjatë.

Pas kësaj ngjarjeje ka reaguar edhe Giuseppe Galizia, kryebashkiak i Baragiano (Potenza), i cili  ka thënë se: “Fatmirësisht kishte pak lëndime të lehta, ishte një mrekulli. Duke parë situatën e autobusit, mund të kishte ndodhur një tragjedi”.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve