Itali, shqiptarët përleshen me marokenët në burgun e Riminit, plagosen 2 gardianë

Itali, shqiptarët përleshen me marokenët në burgun e Riminit, plagosen 2 gardianë

Burgu i Riminit ku ndodhi përleshja

ITALI-Disa shqiptarë në burgun e Riminit janë përleshur me një bandë marokene, ndërsa nga konflikti kanë mbetur të lënduar dy gardianë.

Ndërkohë që përveç gardianëve të burgut, sipas mediave italiane të lënduar kanë mbetur edhe disa nga marokenët, që u përleshën me shqiptarët.

Megjithatë të plagosurit, si gardianët edhe të dënuarit janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e konfliktit që solli përplasjen.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Erion Veliaj flet me emra: JOQ dhe Lolita u vendosin gjoba linjave të autobusëve! Ja kush janë pronarët

Erion Veliaj flet me emra: JOQ dhe Lolita u vendosin gjoba linjave të autobusëve! Ja kush janë pronarët