Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë, arrestohet 35-vjeçari italian

Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë, arrestohet 35-vjeçari italian

Spitali Mazzini në Teramo

ITALI – Një punëtor shqiptar është plagosur me thikë ditën e djeshme (19 qershor 2024) nga një italian, via Mulino di Giulianova.

Sipas medias italiane RaiNews, italiani 35-vjeçar ka plagosur me thikë në krah shqiptarin pas një konflikti, për arsye ende të paditura.

Autori është arrestuar nga karabinierët dhe akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë. 35-vjeçari ndodhet në burgun e Peskarës.

Ndërsa shqiptari – me precedent penal – ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spitalin e Mazzini në Teramo.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrau me sëpatë kunatën e tij në Elbasan, dënohet më burg të përjetshëm Tefik Tashi

Vrau me sëpatë kunatën e tij në Elbasan, dënohet më burg të përjetshëm Tefik Tashi