Itali/ Qëlloi me thikë ish-të dashurën, flet mes lotësh shqiptari: Si është ajo? Nuk doja ta vrisja, ajo po më bënte një komplot

Jetmir Kurtsmajlaj dhe Georgia Kaltsouni

I mbuluar me lotët e pendesës në faqet e tij, shqiptari Jetmir Kurtsmajlaj, i cili qëlloi me thikë ish-të dashurën e tij në Itali, ka pyetur prokurorin në lidhje me gjendjen shëndetësore të studentes greke.

“Si është ajo? Më trego si është? Unë nuk doja ta vrisja, thjesht doja ta trembja", përsëriti ai disa herë.

Ai gjithashtu foli me prokurorin edhe lidhur me ngjarjen e ditës së diel dhe arsyen e sulmit ndaj studentes grek.

 “Ajo më kërkoi një takim të shtunën por unë nuk mund të shkoja, ndaj ne u takuam të dielën.”, tha i riu shqiptar.

“Ne ecëm për një kohë të gjatë pastaj i thashë se doja të pija pak ujë, u ngjita sipër në shtëpi dhe pashë thikën dhe vendosa ta ndëshkoja. Mbaj mend goditjen e parë dhe pastaj të fundit dhe asgjë tjetër më pas”, shtoi Kurtsmajlaj.

Sipas mediave italiane, ai pretendon se një mik dhe Georgia, vajza e cila u qëllua prej tij me thikë, po i bënin një komplot atij, duke u munduar ta infektojnë atë me HIV. Megjithatë policia ende nuk ka zbuluar diçka lidhur me këtë.


Lajmi kryesor:

Itali/ Nuk pranoi ndarjen, i riu shqiptar qëllon me thikë ish-të dashurën, mamaja e vajzës: Ne po përjetojmë një makth! Kjo nuk është hera e parë që ai ka tentuar ta vrasë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

20 plumba, zbardhen emrat e të plagosurve sot në Elbasan