Itali/ Shqiptarja hidhet nga ballkoni për t’i shpëtuar dhunës nga burri i saj

Itali/ Shqiptarja hidhet nga ballkoni për t’i shpëtuar dhunës nga burri i saj

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Bologna të Italisë, ku një grua shqiptare është hedhur nga ballkoni për t’i shpëtuar burrit të saj, i cili po e dhunonte.

Shqiptarja, e cila është një nënë po ashtu, u hodh nga gati i dytë i banesës. Fatmirësisht raportohet se është gjallë, por në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ngjarja ka ndodhur në via Zanardi, në mesnatën e të enjtes dhe të premtes, kur dhe u transportua për në spital në Maggiore.

Burri i saj, po ashtu shqiptar, 40 vjeç, kishte dyshime të forta se ajo e ka tradhëtuar. Duke mos u shqetësuar për praninë e fëmijëve të tyre në shtëpi, ai filloi ta rrihte gruan, e cila për t'i shpëtuar dhunës, ka vrapuar drejt dritares, duke u hedhur poshtë.

Në ato çaste, të thirrur nga fqinjët që kishin dëgjuar britmat, ambulanca dhe pesë makina të policisë kanë mbërritur në vendngjarje, raportojnë mediat italiane.

Prokurori i çështjes urdhëroi në përfundim të hetimeve, që burri të burgosej në Dozza, pasi u arrestua për vrasje të mbetur në tentativë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Diplomati holandez, Feith kritikon politikën e Serbisë: Duhet ta kuptojë njëherë e mirë, Kosova është e pavarur

Diplomati holandez, Feith kritikon politikën e Serbisë: Duhet ta kuptojë njëherë e mirë, Kosova është e pavarur