Itali/ Shqiptari 29 vjeçar kërcënon me thikë arkëtaren dhe grabit supermarketin

Itali/ Shqiptari 29 vjeçar kërcënon me thikë arkëtaren dhe grabit supermarketin

Foto nga policia

ITALI- Një shqiptar 28-vjeçar është arrestuar pasi ka kërcënuar me thikë arkëtaren e një supermarketi. Sipas mediave italiane, shqiptari i drejtoi thikën arkëtares së supemarketit dhe  mori paratë që ndodheshin në arkë.  Gruaja që u kërcënua ka bërtitur e tmerruar dhe një punonjës tjetër i supermarketit ka lajmëruar policinë.

Policia në Kremona të provincës së Lombardisë, ka arrestuar shqiptarin dhe  pak më tutje gjetën edhe armën e ftohtë me të cilën u krye vjedhja e rëndë e paratë e grabitura. Sipas policisë italiane, shqiptari ishte akuzuar më parë për trafik droge. Ai u dërgua në Prokurori që të dalë para autoriteteve gjyqësore lokale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rinas, po ikte nga Shqipëria, në pranga 'Kep Rapi'! I dënuar me 7 vite burg në Itali

Rinas, po ikte nga Shqipëria, në pranga 'Kep Rapi'! I dënuar me 7 vite burg në Itali