Ndjekje si nëpër filma në rrugët e Romës, 39-vjeçari shqiptar tenton të arratiset me 'BMW', thyen dhe postbllokun e policisë! Plagosen dy efektivë (VIDEO)

“Si nëpër filma...”, kështu e konsiderojnë mediat italiane ndjekjen e makinës BMW-së, mëngjesin e kësaj të diele, e cila drejtohej nnga 39-vjeçari shqiptar Erjol Nako, i cili tentoi t’i shpëtonte karabinierëve nëpër rrugët e Romës.  Ai theu postbllokun e policisë në Vatikan ndërsa karabinierët vijuan ndjekjen e tij.

Të gjithë qytetarët përjetuan momente paniku në rrugë pasi nuk e dinin cili do të ishte veprimi i radhës. Gjatë arratisjes 39-vjeçari hodhi nga dritarja një portofol dhe një orë.

Pasi ka thyer postbllokun, në përpjekje për të ndaluar shqiptarin, karabinierët qëlluan me pistoletë në drejtim të rrotave të BMW-së, por 39-vjeçari nuk hoqi dorë dhe u nis drejt rrugës “Conciliazione”.  Ndjekja e guximshme përfundoi në via Gregorio XII me një makinë policie të vendosur matanë rrugës.

Ai u përplas me policinë ku mbetën të plagosur 2 efektivë, por janë jashtë rrezikut për jetën.  Pavarësisht se u ndal, 39-vjeçari mbeti i bllokuar në automjet duke detyruar oficerët të thyenin xhamin e makinës.

Në videon e publikuar nga mediat italiane duket se si efektivët e rrethojnë, i thyejnë xhamin e makinës dhe e nxjerrin me forcë. Shqiptari tenton të largohet por e shtrijnë në tokë dhe e neutralizojnë me mjet paralizues.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:50
I rrethuar nga 8 efektivë, momenti kur nxjerrin me forcë nga makina dhe shtrijnë në tokë shqiptarin në Itali (VIDEO)

 

Ky është momenti kur policia italiane ndalon 38-vjecarin shqiptar Erjol Nako në rrugët e Romës. Edhe pse i rrethuar nga 3 makina dhe mbi 8 efektivë, shqiptari mbyll xhamat e makinës që të mos dorëzohet.

Në videon e publikuar nga mediat italiane duket se si efektivët e rrethojnë, i thyejnë xhamin e makinës dhe e nxjerrin me forcë. Shqiptari tenton të largohet por e shtrijnë në tokë dhe e neutralizojnë me mjet paralizues.

Ora 17:50
Ndjekja e shqiptarit në Itali, dyshohet se ishte nën efektin e drogës! Donte të shpërqendronte policinë me portofol dhe orë

1655654130_124143398cc68f43b20804de5b03d361a4e276c82.jpg

39-vjeçari shqiptar që tentoi të arratisej në Romë është i njohur për policinë italiane pasi është kapur më parë me drogë si dhe është akuzuar për dhunë në familje.

Ndonëse ende nuk dihet identiteti i tij, mediat italiane thonë se mund të ishte nën efektin e lëndëve narkotike kur po i ikte policisë pasi hodhi portofolin dhe orën nga dritarja e makinës. Kjo tregon gjendjen e tij të pasigurt psikologjike ndërsa mbetet për tu mësuar nëse kishte diçka tjetër përvec parave në portofol, me të cilin donte të shpërqendronte policinë.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës