Italia bëri tifozët 'me zemër', Spalletti: Kështu e ka futbolli, besuam deri në fund

Italia bëri tifozët 'me zemër', Spalletti: Kështu e ka futbolli, besuam deri në fund

Luciano Spalletti

Italia dhe Kroacia barazuan dje 1-1 në Grupin B të Euro 2024. Në duelin e fundit ishin italianët që morën një biletë për në 1/8 e turneut, duke iu falur golit të Zaccagnit në minutën e fundit (90+10).

Për këtë ecuri foli edhe trajneri i të kaltërve, me Luciano Spallettin që tha se Italia besoi deri në fund dhe një gjë e tillë u shpërblye.

“Ne e besuam deri në sekondën e fundit, futbolli është kështu. Ka momente që kthehen në shumë kulminante, siç ka edhe momente të vështira”, theksoi Spalletti.

Kujtojmë se Kroacia shënoi me Modric dhe deri në minutën e fundit Italia rrezikoi të mbetej jashtë Euro 2024, duke shpresuar për një nga katër vendet e treta më të mira, teksa u nderua nga goli i sulmuesit të Lazios. Tanimë në fazën e 1/8 Italia gjen Zvicrën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë