Ivanoviç: Komunat joligjore, formohen këshilla të përkohshëm

Ivanoviç: Komunat joligjore, formohen këshilla të përkohshëm
Sekretari i Ministrisë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviç, ka thënë se përkundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale në komunat e Zveçanit dhe Zubin Potokut, strukturave komunale të këtyre komunave ligjërisht u ka kaluar mandati.

Ai ka paralajmëruar formimin e Këshillave të përkohshme në këto komuna, duke ndërruar strukturat komunale sipas formës që është paraparë me Ligjin për vetëqeverisjen lokale.

“Mendoj se Këshillat e përkohshme dhe kryetarët e këtyre Këshillave do të kryenin funksionin e kryetarëve të komunave”, ka thënë Ivanoviç.
/rg/shqiptarja.com/

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Xi erdhi, pa… dhe e la Putinin prapë në rrethim

Frrok Çupi: Xi erdhi, pa… dhe e la Putinin prapë në rrethim