Ivi Kaso: Bindja Demokratike të garojë pa logo në zgjedhje! Mund të ngatërrohet me të PD-së

1617546997_1617545728kolegjii.jpg

Përfaqësuesi i PD, Ivi Kaso gjatë mbledhjes së Kolegjit Zgjedhor ka kërkuar që Bindja Demokratike të garojë pa logo në zgjedhjet e 25 prillit.

“Bindja Demokratike të garojë pa logo”, tha ndër të tjera Kaso.

Kjo pasi logoja e BD është e ngjashme me logon e Partisë Demokratike që e mban prej 30 vitesh dhe sipas Kasos mund të ngatërrohet lehtësisht në fletën e votimit e vendosur në shkallë të zvogëluar.


Lajmi kryesor:

Fleta e votimit në 25 prill do të jetë me numra, jo me emra! Kolegji Zgjedhor rrëzon PD, Kaso: Truk nga Rama për të fshehur kandidatët, por s’i shpëton dot humbjes


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

‘Tokio 2020’, eleminohet në raundin e parë xhudisti shqiptar, dëmtohet gjatë ndeshjes me kundërshtarin