Ja si duket dhe çfarë përmban shporta për bebet e porsalindura (FOTO)

Ja si duket dhe çfarë përmban shporta për bebet e porsalindura (FOTO)

TIRANË- Me vendim të Këshillit Bashkiak, çiftet që do të bëhen prindër për herë të parë nuk do të marrin bonusin 5 mijë lekësh.

Për çdo bebe të porsalindur, bashkia e Tiranës nuk do të jap më 5000 lekë, por një shportë me produkte për foshnje. Ditën e sotme, kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar një foto si do duket shporta dhe produktet që ajo do të përmbajë.

"Bashkia e Tiranës do t'i dhurojë çdo bebushi të lindur në Tiranë një shportë me nevojat bazë për muajt e parë dhe një libër prindërimi për çdo familje të re", shkruan Veliaj.

Postimi i plotë i kryebashkiakut Erion Veliaj

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alfons: 09/02/2020 17:03

  Po ne qe kemi nga viti 2017 pa marre 5000 lekeshin per femijen,do na jepni ndonje thas cimento,apo ndonje kilogram hashash.

  Përgjigju
 • Landi: 08/02/2020 12:16

  Sa I zgjuar eshte Lali plehu.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit