POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Jam deputet nga vota inteligjente e shqiptarëve', Gjuzi: Meta të japë dorëheqjen, favorizoi partinë e tij në zgjedhje (VIDEO)

Deputeti i opozitës së re Kujtim Gjuzi doli sot në një deklaratë për mediet për të folur për situatë politike në vend. Ai tha se procesin zgjedhor nuk do mbahet pasi në disa bashki PS nuk ka kundërshtarë nga ana e opozitës dhe ftoi kryeministrin që të bëjë bashkë në tryezë kundërshtarët e tij politikë.

Gjuzi tha se Presidenti Ilir Meta duhet të japë dorëheqjen pasi në zgjedhjet e vitit 2017 ndërhyri për të favorizuar partinë e tij.


"Në botë ka shqiptarë që janë bërë kryeministra. Parlamenti shqiptar nuk do guxojë askush t'i mbyllë gojën atyre që kanë arritur aty falë votës inteligjence të shqiptarëve. Do jem i hapur transparent nga marrëdhëniet familjare te ato financiare. I them shkëlqesisë së tij Edi Rama se nuk mund të shkoni në zgjedhjet e 30 qershorit me këtë kod të manipulimit. Për konservatorët që kanë mbërritur në Kuvend falë votës, jemi të gatshëm që të jemi atje. Por nuk ka shans të jemi në zgjedhje sepse zgjedhjet po manipulohen. Ne e kemi në zemër PD por jemi konservatorë. I them Ramës se je kryeministër dhe ke përgjegjësi.

Ai që ka portofolin financiar konsiderohet si ai që menaxhon një familje. Si mund të bëjë zgjedhjet ku nuk ka kandidat përballë në 25 bashki të vendit. Partia Konservatore i bën thirrje presidentit të japë dorëheqjen dhe t'i hapë rrugë atyre që nuk futen në zgjedhje. Nuk e njohim Presidentin, e kemi dërguar në Kushtetuese, për shkak se favorizoi partinë e tij në zgjedhje, i bëj ftesë të japë dorëheqjen dhe të ikë.Jemi më europianë se europianët. Si mundet ne që të themi se do t'i bëjmë zgjedhjet tani. Në KQZ po punohet dhe ka një volum që nuk e kontrollon dot. Partia konservatore ka paraqitur disa kandidatura që nuk regjistrohen të gjithë për shkak të kodit zgjedhor. Imagjino një njeri që mbron të drejtat. Si mundet të bëjmë ne zgjedhje në aksident. I kërkoj Edi Ramës të ftojë në tryezë bashkëbisedimi kundërshtarët e tij politikë", u shpreh Gjuzi.

m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Jeti: 17/05/2019 22:21

  Sa bukur e paska mësuar vjershen ku. Ik mor trap se ti qenke budall.

  Përgjigju
 • opioninion: 17/05/2019 18:19

  ku i gjeti parate zoti gjuzi te arestohete ka lidhje me mavje

  Përgjigju
 • Qytetari analog: 17/05/2019 17:29

  Kujtim Gjuzi forever!!! Te pakten ti plako me keto qe thua te heq stresin. Te tjeret na vjedhin dhe bejn kerdin. Hallall qe je i hapur. Ishalla te zgjedhin ne vend te Likes se dhe kostumet i qep vet dhe i ke trendi.

  Përgjigju
 • Vlora: 17/05/2019 16:34

  Kupton ti tani? Ta fshime b.then ne me diplomat qe kemi

  Përgjigju
 • Hinglateri: 17/05/2019 16:14

  Inteligjence by ... ka ky

  Përgjigju
 • Gazetari: 17/05/2019 12:31

  Kujtim Gjuzi deputet?! Kulmi! Cfare behet keshtu ne Shqiperi? Po ti je kampioni I budallenjeve, te gjithe tallen me ty. Te pakten voto SPAKUN. Je budallai me me fat

  Përgjigju
 • Pilivesi: 17/05/2019 12:16

  Me kete voten inteligjente ia ka fut i çike kot, por per te tjerat i ka rene ne koke.

  Përgjigju