Jamarbër Malltezi shkon në SPAK i veshur si ‘Kumbari'! Pse vallë? (VIDEO)

Jamarbër Malltezi shkon në SPAK i veshur si ‘Kumbari'! Pse vallë? (VIDEO)

Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi me hir e me pahir u duhet të përballen me drejtësinë e re. Poshtë hyrjes së pallatit ku jeton me vjehrrnin paraditen e sotme (25 janar)  e pritën makinat e policisë për ta shoqëruar drejt Prokurorisë së Posaçme.
 
Ndryshe nga Sali Berisha prokurorët e morën në pyetje për gati 4 orë Jamarbër Malltezin, si person në hetim për korrupsion pasiv e pastrim parash. SPAK e heton pasi akuzohet se ka përfituar nga vjehrri i tij përmes veprime konkrete në miratim ligjesh dhe aktesh nënligjore, për të përfituar privatizimin e kompleksit që u pasua me ndërtimin e 19 kullave dhe fitimin e 5.4 mln eurove.

Në kokë mbante kapelen Republka. Veshur xhaketë me jelek kafe e kollare të verdhë e në xhep një shami të kuqe. Të kujton portretet e botës së krimit të viteve 1940 në SHBA. Personazhet e filmit të famshëm “Kumbari', (Il Padrino) Don Korleones, bosit më gjakatar të Cosa Nostra-s dhe familjes mafioze në SHBA.  

Pse vallë Malltezi zgjodhi të vishej për të shkuar në SPAK si personazhet mafioze te filmave te Hollivudit? A e hoqi kapelen para prokurorëve të dosjes Enkeleda Millonai dhe Arben Kraja.

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Labi: 26/01/2024 00:14

    Aman me keto lajme e dim qe jsn funderina po mos u beni nje nivel me keta vkshwiperi hesapi u vesh si kumbsri si leshi si preshi te gjith ndyrsira jan dhe me kumbar nga ky felliwesira rama ska we eka ber shwiperin me 50 vjet hasmeri mbi supe

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Kundërshtia ndaj një kryetari nuk mund të kthehet në kundërvënie ndaj PD’, Çollaku: Duhet të gjejmë mundësi bashkekzistence

‘Kundërshtia ndaj një kryetari nuk mund të kthehet në kundërvënie ndaj PD’, Çollaku: Duhet të gjejmë mundësi bashkekzistence