James një hap larg Napolit, Anchelotti shtyn klubin për blerjen e kolumbianit

Carlo Anchelotti pas sezonit të parë jo edhe shumë pozitiv te Napoli po ndërhyn fuqishëm për të përforcuar skuadrën këtë merkato verë. Pas Costa Manolas të zyrtarizuar të dielën nga Roma trajneri Italian po shtyn fuqishëm për James Rodriguez, që sipas mediave spanjolle tashmë është një hap larg Napolit.

Sipas ‘AS’ De laurentiis do të bëjë sakrificën e fundit për të kënaqur Real Madrid që kërkon 42 mln euro plus bonuse, ndërsa Napoli deri më tani shpresonte te formula e huazimit. Marrëveshja zyrtare mund të vonojë deri në fundjave, por sinjalet janë që gjithçka të mbyllet në orët e ardhshme. Me Manolas dhe James Napoli do përforcohej ndjeshëm, por Anchelotti gjithsesi shpreson për të tjera goditje deri në fund të verës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Operacion gjatë gjithë natës kundër lojërave të fatit në Vlorë, 3 në pranga! Nën hetim 3 të tjerë që po vinin baste! Bllokohen disa pika llotosh