Java e 14-të e Superligës, në pesë stadiume tifozët numërohen 'me gishtat e njërës dorë'

Java e 14-të e Superligës, në pesë stadiume tifozët numërohen 'me gishtat e njërës dorë'

Stadiumet bosh në Superligë

Superliga shqiptare mbylli këtë të martë javën e 14-të. Pesë sfida u zhvilluan në dy ditë, teksa dhjetë skuadrat nuk mundën të grumbullonin më shumë se dy mijë tifozë në total. Nëse Erzeni - Tirana u luajt në fushë neutrale, ishin disa tifozë që udhëtuan nga Shijaku për në Rrogozhinë. Veç Erzenit, edhe Kukësi - Skënderbeu u luajt në fushë neutrale, me stadiumin "Arena e Demave" që ishte bosh, aq sa dëgjoheshin trajnerët me udhëzimet e tyre.

Edhe në Laç mungonin tifozët, me stadiumin që dukej i akullt. Tifozët duket se kishin braktisur edhe Teutën në "Niko Dovana", me durrsakët që humbën 0-1 nga Vllaznia.

Ndërkohë që dje në kryeqytet u luajt derbi Partizani - Dinamo, interesi ishte i vakët. Kalendari dhe oraret e papërshtatshme, si edhe dyshimi te gara kanë bërë që Superliga shqiptare të zbehet dhe interesi i tifozëve të jetë i pakët.

Superliga shqiptare e futbollit, java 14-të:

E hënë, 27 nëntor 2023

Erzeni 1-0 Tirana

Partizani 0-0 Dinamo

E martë, 28 nëntor 2023

Kukësi 2-2 Skënderbeu

Laçi 0-2 Egnatia

Teuta 0-1 Vllaznia

Laçi 0-2 Egnatia

Teuta 0-1 Vllaznia

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • -'c,;: 29/11/2023 09:47

  Kulmi ka kene kur FSHF nepermjet platformave televizive bante me pagese transmetimin e Superliges me zero spektatore!

  Përgjigju
 • Iris: 29/11/2023 03:43

  Dhe shteti planifikon te ndertoje stadjume te reja e me te medha!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte