Java e Krenarisë në Kosovë, Dua Lipa mesazh për komunitetin LGBT+

Java e Krenarisë në Kosovë, Dua Lipa mesazh për komunitetin LGBT+

Dua Lipa

 Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka treguar mbështetjen e saj për komunitetin LGBT+ në Kosovë në nisjen e 'Javës së Krenarisë' që fillon ditën e sotme.

Këngëtarja e cila njihet për qëndrimet e saj të hapura dhe mbështetjen për komunitetin, ka bërë një urim përmes një Insta Story.

“Urime Muajin e Krenarisë Kosovë”, shkruan Dua ku dhe ndau me ndjekësit rrëfimet e katër artistëve queer në Kosovë, të bëra në platformën e saj Serivce95 vitin e kaluar.

Këtë vit ‘Java e Krenarisë’ zhvillohet nën moton “Kemi qenë dhe do t’jemi”, një shprehje e vendosmërisë dhe krenarisë së komunitetit për identitetin dhe historinë e tyre.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vidhte biçikleta në Tiranë, pranga 44-vjeçarit

Vidhte biçikleta në Tiranë, pranga 44-vjeçarit