‘Java italiane’ në Shqipëri, Rama publikon videon: Nga 1 deri në 7 qershor mbahen mbi 60 evente të ndryshme që nga muzika deri tek arkitektura

‘Java italiane’ në Shqipëri, Rama publikon videon: Nga 1 deri në 7 qershor mbahen mbi 60 evente të ndryshme që nga muzika deri tek arkitektura

Edi Rama

Kryeministri, Edi Rama ka postuar mëngjesin e ditës së sotme një video kushtuar për ‘Javën italiane’ në Shqipëri në kuadër të edicionit të dytë të Javëve të Kulturës Ndërkombëtare në vendin tonë.

Rama bën me dije se nga 1 qershori deri në datën 7 qershor, në vendin tonë do të ketë evente të ndryshme të që nga muzika, sporti, kuzhina, shkenca dhe deri tek arkitektura italiane.

“Mirëmëngjes, dhe me një tjetër vend mik, Italinë, që vjen në edicionin e dytë të Javëve të Kulturës Ndërkombëtare në Shqipëri me më shumë se 60 evente, që nga muzika, sporti, kuzhina, shkenca, opera, e deri te arkitektura, prej datës 1 deri me 7 qershor, ju uroj një ditë të bukur”- shkruan Rama.

Ditën e djeshme në ceremoninë e zhvilluar në rezidencën e Ambasadës italiane në Tiranë, ambasadori Fabrizzio Buçi, nënvizoi se më 2 qershor të dyja vendet do festojnë së bashku festën e Republikës së Italisë. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alesio: 31/05/2023 13:45

  Nje jave shume e bukur bravo bashkis per kete organizim shume te bukur????????????

  Përgjigju
 • Joana: 31/05/2023 13:43

  Bravo qeveris qe po i jep kete mundesi Shqiptarve qe keto kultura nga pamundesit qe shume qytetar nuk mund te shkoj ne keto vende ne kete rast si italia ti shikojn ketu keto kultura pergezime.

  Përgjigju
 • Klaus: 31/05/2023 13:42

  Aktivitete te tilla jane te nevojshme sidomos tani ne sezon vere

  Përgjigju
 • Fredi: 31/05/2023 13:42

  Italia ka kulture unike dhe duhet mesuar nga te gjithe ne

  Përgjigju
 • Ines: 31/05/2023 12:43

  i kam shume qef keto organizime pasi mesojme me shume per kulturat e vendeve te ndryshme

  Përgjigju
 • Ani: 31/05/2023 12:03

  Jave e cila do ge kete mjaft gjalleri

  Përgjigju
 • Arber: 31/05/2023 11:51

  Nje ide shume e mire per te prezantuar edhe kulturen e shteteve te tjera

  Përgjigju
 • titi: 31/05/2023 10:18

  shume nire oresim te kemi sa me shume shtete te tjera

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra