Jemen, 25 të vdekur nga luftimet në jug të vendit

/ATSH-AFP/ - Të paktën 25 persona u vranë nga luftimet e dhunshme në jug të Jemenit mes rebelëve shiitë dhe mbështetësve të presidentit, theksuan sot burime ushtarake dhe mjekësore.
Pozicionet rebele në Aden, qyteti i dytë në vend, kanë qenë shënjestër e disa sulmeve ajrore, në ditën e 18-të të një operacioni ushtarak të ndërmarrë nga një koalicion arabo-sunit drejtuar nga Arabia Saudite kundër milicëve shiitë.
"Në Aden, luftimet në rrugë kanë shkaktuar të paktën shtatë të vdekur gjatë 12 orëve të fundit", theksoi një zyrtar i departamentit të shëndetësisë.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet