'Jemi bërë si një Francë e vogël' Bushi për rezultatet e Kombëtares U-21: Pas 2-3 viteve do ketë shumë lojtarë cilësorë

Një panoramë krejt ndryshe nga kombëtarja e madhe paraqet ekipi i U-21, që pasi shkatëroi 1-5 Austrinë mbrëmë mposhti me përmbysje 3-1 Andorën.

Për këto rezultate Armando Duka shprehet: “U-21 luajti pavarësisht se ishte në disavantazh, kishte besim dhe ta kthesh ndeshjen është karakter. Kështu që U-21 është në udhën e mbarë.”

Ndërkohë trajneri i U-21 Alban Bushi thotë: “Shqipëria ka ardhur në një moment, sidomos tani që ka futbollistë të klasit 98’, 99’, 2000’, 2002’, do ketë shumë lojtarë, pothuajse dy kombëtare. Trajneri Edy Reja pas 2-3 viteve nuk do të dijë se kë do të mari dhe do të lejë lojtarë shumë të mirë jashtë. Unë mendoj se jemi bërë një Francë e vogël që ka aq shumë lojtarë sa lojtarët e mirë nuk I grumbullon fare.”

Ndësa një nga autorët e golave të kuqezinjve Giacomo Vrioni, i cili është pjesë e Juventusit deklaron: “Kemi patur shumë durim edhe pse kaluam në disavtazh. Besoj bëmë një pjesë të dytë shumë të bukur dhe ia arritëm të fitonim.”

 

Pavarësisht dy fitoreve kombëtares U-21 I duhet një mrekulli për të kaluar grupet e Europianit U-21. Ndeshjet e radhës janë kundër Kosovës dhe Anglisë të cilat do të luhen me 13 dhe 17 tetor.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: 1000 kurthe dhe teli me gjemba