Jep dorëheqjen bashkudhëheqësi i Netflixit, shkak dyshohen të jetë tërheqja e abonentëve nga platforma

Jep dorëheqjen bashkudhëheqësi i Netflixit, shkak dyshohen të jetë tërheqja e abonentëve nga platforma

Reed Hastings

Reed Hastings ka dhënë dorëheqje nga roli i tij si bashkudhëheqës i Netflixit, kompani në të cilin ka kontribuuar për më shumë se 25 vjet.

Lajmin u bë i ditur teksa Netflixit i është rritur numri i abonuesve në fund të vitit të kaluar.

Për shkak të vështirësive ekonomike, shumë njerëz është parashikuar se do të hiqnin dorë nga shërbimet e Netflixit.

Mirëpo platforma e ka përmbysur këtë trend, pasi i janë shtuar shtatë milionë përdorues të rinj, disa herë më shumë sesa e kanë parashikuar analistët.

“Viti 2022 ka qenë i vështirë, me një fillim të vrazhdë, por përfundim të ndritshëm”, ka thënë kompania përmes një deklarate.

Largimi i Hastingut e lë Netflixin në një treg të ngarkuar, me 231 milionë shikues në gjithë botën.

Kompania tani do të drejtohet nga Ted Sarandos dhe Greg Peters, të dy në pozita të larta ekzekutive.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Sot Shqipëri-Itali/ Tifozët 'kuq e zi' grumbullohen rreth stadiumit 6 orë para ndeshjes! Këndojnë bashkë me italianët himnin e Italisë

Sot Shqipëri-Itali/ Tifozët 'kuq e zi' grumbullohen rreth stadiumit 6 orë para ndeshjes! Këndojnë bashkë me italianët himnin e Italisë