Jeta dhe vepra e Zef Kolombit në vëmendjen e Ministrisë së Kulturës

Telajot e piktorit të njohur shqiptar Zef Kolombi, por edhe vepra e tij është përzgjedhur kësaj here nga Ministria e Kulturës për t’u promovuar përmes një videomesazhi . Artisti shkodran kreu studimet e larta në vitet 1930 Akademinë e Arteve në Romë. Ndërsa, disa nga veprat e tij më të rëndësishme janë:“Madona e Rafaelit","Darkë pomjetane", "Dy vizatime nudo", “Portret gruaje” etj.


Lajmi kryesor:

Kineastja sjell vargjet për “Fatin e qytetarit të botës”, Imami: Pasaportat më të forta në botë, të pasigurta!


v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg