Jetesa mes ujërave të zeza e banorëve në Lezhë kthehet në kërcënim për shëndetin, lagja 'Varosh' pa kanalizime prej kohësh

LEZHË- Banorët e lagjes "Varosh" në hyrje të Lezhës përballen çdo ditë me pamjen e shëmtuar dhe erën e rëndë. Ujerat e zeza kanë dalë në sipërfaqe, si shkak i degradimit të infrastrukturës nën tokësore.

Kjo situatë vijon prej shumë kohësh duke u kthyer në kërcënim serioz për shëndetin e qyterarëve. Pavarësisht ankesave të vazhdueshme asnjë masë nuk është marrë për ti dhënë zgjidhje kanalizimeve.

Problematika të tjera në këtë lagje janë mungesa e ndriçimit dhe rrëshqitja e vazhdueshme e gurëve nga kodra. Ndërtimet e reja kanë shtuar numrin e popullsisë në këtë zonë, ndërsa nuk është ndërhyrë nga bashkia për zgjerimin e rrjetit të kanalizimeve.


 

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • Bjordi: 01/03/2021 20:37

    Keni bere ndertime te paligjshme,,prandaj vuani keshtu...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)