Jetonte ‘ylli’ portugez, vila luksoze e Ronaldos në Angli del në shitje! Kushton ‘një mal me para’

Jetonte ‘ylli’ portugez, vila luksoze e Ronaldos në Angli del në shitje! Kushton ‘një mal me para’

Vila e Ronaldos në Angli

Me largimin nga Anglia në dhjetor Cristiano Ronaldo po mendon të shesë edhe pronat siç është rasti i vilës së tij luksoze në Çishajër ku portugezi jetonte sëbashku me familjen gjatë periudhës së dytë te Manchester United.

Vila e fituesit 5 herë ‘Topit të Artë’ gjendet në një zonë të pasur, ndërsa dhe për rrjedhojë ambientet janë të mrekullueshme.

Sipas kompanisë që e ka nxjerrë në shitje vila disponon 7 dhoma gjumi dhe 6 banja. Ajo ka ndër të tjera edhe një fushë tenisi, një pishinë, apo por edhe një sallë kinemaje. Vila, e vendosur në një hapësirë prej 23 hektarësh, ka gjithçka sa i përket komoditetit të jetës.

Në të nuk mund të mungojnë 3 dhoma për miqtë, pishina dhe suita e argëtimit ku gjenden edhe palestra e sauna. Garazhi ka vend për katër makina, por pjesa para tij mund të akomodojë shumë më shumë. Gjithçka për 5,5 milionë paund.

 

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’