Jo vetëm goli, Kumbulla shkëlqen në duele dhe minuta në fushë! Notë e lartë për shqiptarin në La Liga

Mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla

Ditët e bardha për Marash Kumbullën pas dëmtimit të rëndë erdhën. Qendërmbrojtësi shqiptar pas disa paraqitjeve cilësore, këtë të shtunë, ka gjetur golin e parë me Espanyol në La Liga. 24-vjeçari u asistua në minutën e 18 për të zhbllokuar shifrat me kokë në sfidën kundër Mallorca-s, që në fund u fitua 2-1 nga ekipi katalanas.

Për Kumbullën ky ishte goli i parë pas 1376 ditësh, ndërsa edhe falë lojës pozitive, u zgjodh lojtari i ndeshjes kundër Mallorca-s me notën 8.4. Mjafton të përmendet që Kumbulla fitoi 5 nga 7 duelet me kokë, ndërsa luajti përgjatë gjithë ndeshjes pa u zëvendësuar.

Organet e drejtësisë refuzojnë komisionin 'Antikorrupsion', si e vlerësoni?