Ju që nuk pyesnit për “Amelikën”, tani keni rastin të tregoni trimërinë o patriotë të Facebook-ut

Ju që nuk pyesnit për “Amelikën”, tani keni rastin të tregoni trimërinë o patriotë të Facebook-ut

Policët e rrëmbyer nga forcat serbe

Tani që serbët arrestuan, në mënyrë të paligjshme, të turpshme dhe provokuese, policët në Kosovë, "patriotët" shqiptarë të FB që nuk pyesin për "Ameliken", kanë rastin e artë të tregojnë trimërine e tyre.

Shkoni djema, pushka top.

Nëse nuk keni b.. të shkoni, atëherë i kini aq ndërgjegje dhe moral sa të mos na çani t.. me parrulla "patriotike", ne të tjerëve kur themi kur nuk ke b... të luftosh e të mbash vetë pasojat mbi supe, atëherë mos bëj trimin kot e kërko aleanca e bashkëpunim.

Ndihem i turpëruar si shqiptar kur shikoj ministrin e Brendshëm të Kosovës Svecla që tani "u kërkon ndihmë ndërkombëtarëve" të lirojnë policët kosovarë.

Pse kshu? Po kur bëje trimin e çoje policët në veri pa pyetur e pa u koordinuar me "ndërkombëtarët" nuk e mendoje dot një skenar të tillë?

Ishte logjikë e thjeshtë që të kërkojë bashkëpunim me forcat e NATO për çdo veprim, sidomos kur nuk ke këllqe vetë.

Por kur e thonim këtë gjë kaq të thjeshtë e logjike, na u hodhën sipër me epitetet "turp", "tradhtare", "inferiore" "etj nga këta patriotët sovraniste shqiptarë të FB.

Tani është momenti juaj djema.. Hidhuni dhe merruani vetë, në mënyrë sovraniste, policët, serbëve. Tregoni patriotizmin tuaj ose heshtni.

Gjela të ngrehur mbi pleh.

Hipokritë patetikë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gabim: 14/06/2023 20:07

  E kur ta kuptoni ju qe Amerika dhe RUSIA jane bashke cdo te thoni ?? Gjithnje te medhenjte jane bashke te vegjlit e hajne…

  Përgjigju
 • Gjergj: 14/06/2023 20:01

  Èshtè interesante tè shohèsh reagimin e kampit tè kètij kryeministri tè korruptuar deri nè palcè dhe langojve tè tij tè oborrit. Zotèria qè shkruan kètè paçavure kètu, natyrisht qè e rrjeshton veten, pas Ymer Bazes, atij qè ia lèpin çdokujt qè èshtè kryeministèr. Çfarè èshtè kjo mo, tè dalkan trimat e Facebook dhe tè tregokan trimèrinè,,,,KU? E kini fjalèn, pèr dyfekun dhe tè dalurit malit? Apo e kini fjalèn qè tè bèjnè si ne tè "shtetit amè" me grekun? Sa herè e ka lènè tastaturèn zotèria dhe ka marrè dyfekun, kur grekèt kanè bèrè ceremonitè e Kacifas nè Shqipèri? Apo ato ceremonitè e pèshtira tè varrezave tè "trimave hekenè" ,aty ku nuk ka asnjè tè tillè? Apo vènia e simboleve greke nè mes tè Shqipèrisè? Kur i shqeve more llapaqen tregjesh tè gabit? Vazhdo gèzoju pengmarrjes sè policève shqiptarè nga serbèt, kjo èshtè ajo qè bèn halabakèria shqipfolèse. Ky komb, nuk ka vetèm gojore kryeministrash tè korruptuar. Zotit i qofsha falè, ka edhe tè tjerè, qè e duan kètè komb,,dhe jo hajdutin e shitur.

  Përgjigju
  • Liridon: 14/06/2023 21:18

   Te lumte vlla per pergjigjen qe i dhe ketij lepirsit profesionist. Kurti bravo i qofte per masat e marra dhe mos te bej mbrapa.

 • Malsori: 14/06/2023 17:53

  Ke ber nje shkrim perfekt,respekte se meriton notën 10,shkrimi juaj meriton qmimin e vitit,respekt

  Përgjigju
 • Arben: 14/06/2023 17:52

  O Tafan, shumë lartë e ke çuar steken. Por edhe të rrishë gjithë jeten te lepishë kembet e atij që të dha lirine, sikur nuk shkon. Apo jo?

  Përgjigju
  • Tao: 14/06/2023 18:51

   Ça kupton me lëpirje këmbësh ti o sovranist? Se po të luten dorë pas dore mos ndërmerr akte fëminore jo targat, jo godina, ndërkohë që ka gjëra më serioze për t’u dhënë drejtim. Ajo Amerikë dhe BE që kanë hedh miliarda dollarë për ta bërë Kosovën shtet, kanë marrë kosto gjeopolitike mbi supe dhe ti tregon mosmirënjohje dhe fodullëk duke i quajtur përfaqësuesit e tyre si naivë, proserbë, të paditur, rrogëtarë? Po kush është i ditur ky balestërthyeri që s’ka asnjë plan në kokë dhe s’ka as gjunjë të mbajë luftën?

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar