Juventusi bën nxehjen e fundit para Championsit, sinjal Atletikos për përmbysjen

Juventusi tregoi forcën sonte përballë Udineses duke e shkatërruar me formacionin e dytë me rezultatin e thellë 4-1. Padyshim që ylli i mbrëmjes ishte Moise Kean, që shënoi dy gola, ndërsa pokerin e plotësuan Can dhe Matuidi.

Por, pavarësisht triumfit sonte dhe kampionatit që thuajse e ka hipotekuar, bardhezinjtë mendjen e kanë në sfidën e 12 marsit në shtëpi përballë Atletikos së Madridit.

Sfida e parë e luajtur në Madrid mes Atleticos dhe Juventusit u mbyll me rezultatin 2-0 në favor të skuadrës madrilene, por kampionët e Italisë besojnë te përmbysja.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Pas emërimit të Alibejat si drejtues politik i qarkut Shkodër, Basha emëron Roland Bejkon në Gjirokastër