Juventusi mund Chelsean në Champions, Benfica turpëron Barcelonën, Bayerni bën goleadë e Ronaldo nderon United.

Juventusi ka mposhtur 1-0 Chelsean kampionen në fuqi të Champions. Supersfidën e zhvilluar në Torino e vendosi goli i Federico Chiesa-s shënuar në fillimin e pjesës së dytë. Bardhezinjtë marrin kryesimin e grupit H të Champions me 6 pikë të plota.

Zeniti në ndeshjen tjetër e mposhti thellë 4-0 Malmoe dhe merr fitoren e parë. Tre pikë në renditje për rusët po aq sa Chelsea ndërsa Malmoe ende nuk ka marrë pikë.

Bayern Mynih nuk njeh rivalë. Bavarezët u argëtuan ndaj Dinamos së Kievit duke e fituar 5-0 ndeshjen e dytë në grupin E dhe kryesojnë me 6 pikë. 8 gola të shënuar në vetëm dy ndeshje për Bayernin ndërsa mbrëmë dy herë e tundi rrjetën Leëandoëski që vendos të tjera rekorde.

Barcelona prek fundin në Champions.Katalanasit edhe në sfidën e dytë në grup ndaj Benficas pësojnë një humbje fotokopje si ndaj Bayernit. Portugezët fituan 3-0 në Lisbonë vendin e mallkuar të Barcelonës falë edhe dy golëshit të Nunez. Katër pikë për Benfican e asnjë pikë për Barcelonën që është e fundit në grup pa asnjë gol të shënuar e pa asnjë pikë.

Goli i Cristiano Ronaldos në minutën e 95-të i dha fitoren 2-1 Manchester United ndaj Villarreal dhe tre pikët e para në grupin F të Champions. Më herët kishin shënuar Alcacer për spanjollët e Telles për anglezët.

Atalanta mundi 1-0 Young Boys dhe me katër pikë u ngjit në vendin e parë. Golin trepikësh të sfidës së Bergamos e realizoi Pessina.

Në grupin G kryesojnë austriakët e Salzburg. Mbrëmë Salzburg mundi 2-1 francezët e Lille falë dygolëshit të Adeyemi me penallti. Katër pikë numërojnë austriakët ndërsa në Gjermani Ëolfsburg dhe Sevilla ndanë pikët pas barazimit 1-1. / Përgatiti Andi Kapxhiu  

I.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?



×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje