Juventusi shpallet kampione e Italisë për herë të shtatë radhazi

Ndeshja Juventus-Roma

Juventusi është shpallur kampione e Italisë pas barazimit me Romën 0-0 dhe fitores së Napolit me Sampdorian, 2-0 . Juventusi është shpallur kampione e Italisë për herë të shtatë.

Ndeshja Juventus- Roma është zhvilluar në stadiumin Olimpico dhe me arbitër të ndeshjes Paolo Tagliavento.

Juventusi është kampion i Italisë në Serinë A, një javë nga mbarimi të sezonit.

Ndërkohë, Juventusi siguron trofeun e dytë sezonal ku ka grumbulluar 92 pikë në Serinë A.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Basha e zëvendëson menjëherë me Enkelejd Alibeajn