VIDEO/ ‘Ka ardh Allegri në parlament, është masku si Kazi Barthi’, Braçe ironizon sjelljen e Bardhit në Kuvend, e krahason me trajnerin e Juventusit: Klith njësoj!

VIDEO/ ‘Ka ardh Allegri në parlament, është masku si Kazi Barthi’, Braçe ironizon sjelljen e Bardhit në Kuvend, e krahason me trajnerin e Juventusit: Klith njësoj!

Gazment Bardhi hedh pallton në Kuvend

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka ironizuar aktet e dhunës së deputetëve të Rithemelimit dhe të grupit ‘Bardhi’ gjatë seancës plenare të ditës së djeshme (5 shkurt) në Kuvend.

Duke ripublikuar videon e Report Tv të momentit kur deputeti Gazment Bardhi hyn në Kuvend, Braçe ka ironizuar veprimin e tij të hedhjes së palltos duke e krahasuar me trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegri i cili bën të njëjtat veprime kur ndeshja nuk shkon në favor të skuadrës së tij.

“KA ARDH ALLEGRI NE PARLAMENT; ESHTE MASKU SI KAZI BARTHI! E hedh pallton po njesoj, kthilth ndaj lojtareve po njesoj; I vetmi ndryshim eshte qe KAZI e do SALIHUN me shume se sa ALLEGRI donte AGNELLIN”- shkruan Braçe krahas videos së postuar në Instagram.

Seanca e ditës së djeshme zgjati rreth 15 minuta dhe u ndërpre pasi deputetët e grupit Bardhi dhe Berisha hynë në sallën e Kuvendit, madje në një moment hodhën edhe një fletore të rregullores drejtuar kryeministrit.

Mbledhja e rradhës e Kuvendit pritet të jetë më 8 shkurt, kur do të miratohet marrëveshja me Italinë për emigrantët si dhe qeveria do të pranojë disa propozime të opozitës për zgjerimin e përfituesve të amnistisë penale.

 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kovaçi: 06/02/2024 11:40

    Ka hy Ga-Si n´Parlament e me nj´dor lun nofllat e gojës, dalni burra se n´kuvend do vendos rragllat e lojes. Aferim o gaz bardhi qe me brishen u bashkove te vajti nami n´rrugn e Sales qe je trim dhe posht ballkonit po pret shpërblimin e rradhës.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin