Kadilli mesazh të fortë për Berishën: Nuk është i domosdoshëm për PD, do ketë parti edhe pa të

Kadilli mesazh të fortë për Berishën: Nuk është i domosdoshëm për PD, do ketë parti edhe pa të

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij se Sali Berisha duket të distancohet nga PD-ja për të mirën e partisë pas shpalljes ‘non grata’ nga SHBA dhe ultimatumit të ambasadores së SHBA, Yuri Kim që të mos jetë pjesë e parlamentit në shtator. Me një postim në facebook, Kadilli shkruan se Berisha nuk është i domosdoshëm për PD dhe se partia mund të bëjë edhe pa të.

Kadilli ka sulmuar sërish kryedemokratin Lulzim Basha duke thënë se ai mund të jetë kryetari por jo lideri i partisë.

“Sot ne kete situate qe jemi,

– PD ka kryetar, por nuk ka Lider;

– Berisha nuk eshte i domosdoshem per PD. Do kete PD edhe pa ate.

– PD nuk eshte e fanatikeve, as thjeshte e anetareve te vet. PD eshte e gjithe shqiptareve”, shkruan Kadilli.

Edhe më herët, Fatbardh Kadilli reagoi lidhur me ultimatumin e ambasadores Yuri Kim për moslejimin e Berishës të hyjë në parlament në shtator duke thënë se është e pafalshme që vendimet e nesërme të jenë në kundërshtim me kërkesat e SHBA dhe është e pa-tolerueshme që Basha të marrë vendime vetëm për të ruajtur karrigen e tij.

Dy ditë më parë Yuri Kim i kërkoi Bashës që të distancohet nga Berisha, por nga ana e kryedemokratit ka pasur vetëm heshtje për këtë çështje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete