POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kadri Veseli shpall kandidaturën për kryeministër: Unë e di çfarë duhet për të transformuar Kosovën

Kadri Veseli

Kryetari i parlamentit të Kosovës, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës ka shpallur kandidaturën për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Veseli fillimisht është shprehur se Partia Demokratike e Kosovës e vendos se kush do të jetë kandidat dhe se synimi i tij është të fitoj brenda partisë që të vazhdoj të jetë kryetar.

“Partia Demokratike e Kosovës vendos, njëherë duhet të fitoj të jem kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës. Ndihem i privilegjuar që jam kryetar i kësaj partie dhe synoj të jem kryetar i PDK-së, ndoshta është hera e parë që po e bëj publike dhe natyrshëm unë pretendoj të dal para qytetarëve të mi me ofertën ‘muj, di, du me e ndërru këtë vend’, për hir të interesit të qytetarëve, pra kjo nënkupton që synoj kryeministrin”, tha Veseli.

Ai gjithashtu është shprehur se e di saktësisht se çfarë duhet të bëhet që të ndryshohet dhe të transformohet Kosova dhe të drejtohet atje ku të gjithë qytetarët duan. “Mua më ngushton kur thua a don veç karrigë, unë jam aty ku është interesi i vendit,  por besoj me këto sfidat të cilat po i zhvillojmë ta çojmë deri në fund këtë mandat, e natyrshëm jo se mendoj, por mendoj fuqishëm që mund të bëjë shumë mirë për çdo qytetar të RKS, e di saktësisht çfarë duhet të bëj ta transformoj këtë vend, cili është vizioni me e transformuar me e modernizuar këtë vend, me e çuar atje ku e dojnë qytetarët tonë”, tha Veseli/ Lajmi.net

d.ba.
Komento

Komente

  • Arbër: 03/01/2019 01:34

    Jo, jo kadrushi ka shpallur një "luftë" të mbrendshme kundër Ramushit (që nuk pranon të coptojë Kosovën) për ta marr pushtetin për të t'i ndihmua thaqit që ta japë veriun e Kosovës nën serbosllavi! Kjo është një lëvizje tradhtie dhe antikombëtare e kadrushit dhe thaqit...!!!

    Përgjigju