Kaliforni, sekuestrohen speca me marijuanë me vlerë 2.3 milion dollarë

Autoritetet e Kalifornisë kanë sekuestruar pothuajse katërqind kilogram marijuanë në portin e San Diego, me vlerë 2.3 milion dollarë (rreth 2 milion €), të cilat ishin fshehur në një ngarkesë me speca.

Sipas raportimeve nga CBS News, ngarkesa u zbulua nga njësia e qenve antidrogë dhe policia kufitare.

Kamioni me speca dhe marijuana drejtohej nga një 37-vjeçar meksikan.

Kjo është sekuestrimi i dytë i një ngarkese të madhe marijuane në San Diego brenda disa ditësh.

Të martën autoritetet sekuestruan 4,800 kg marijuana që ishte fshehur në një ngarkesë me pjesë automjetesh ndërsa në muajin korrik, autoritetet sekuestruan rreth 20 tonë kokainë, me vlerë 1.3 miliardë dollarë në një anije mallrash.

  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

  • Selenice: 19/08/2019 19:44

    Ku kane arriture specat vlonjate

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shpërthen vullkani në ishujt Kanarie në Spanjë, mijëra të evakuuar! Llava 'derdhet' mbi banesa