Kaloi në avantazh të dyfishtë, por Olympiaco-s merr pikë ndaj Tottenham. 'Paqe' mes Club Brugge dhe Galatasaray

Tottenham, skuadra  gjysmëfinaliste e sezonit të kaluar në Champions League, e ka nisur me barazimin sezonin e ri. Në Greqi, ‘spursat’ janë ndalur me shifrat 2-2 nga Olympiacos pavaresisht se fillimisht kaluan në avantazh të dyfishtë.

Në Karaiskaqis ishte Harry Kane ai që zhbllokoi shifrat në minutën e 36 pasi ekzekutoi saktë një penallti. Më pas për të dyfishuar mendoi braziliani Lucas. U mendus se do të ishte një trepikësh i thjeshtë, por në limitet e pjesës së parë Tottenham ngushtoi diferencat, ndërsa me fillimin e fraksionit të dytë të lojës Valbuena barazoi gjithçka në 2-2. Edhe pse pati më shumë se gjysmë ore lojë deri në fund shifrat mbetën të pandryshuara. Olympiakos dhe Tottenham bëjnë pjesë në grupin B së bashku me Bayern Mynchen dhe Crvena Zvezda-n.

Ndërkohë në Belgjikë Club Brugge ka barazuar 0-0 me gola përballë Galatasaray-t. Në këtë 920 minutësh rastet për të dy ekipet nuk munguan, por herë për shkak të pasaktësisë së sulmuesve dhe herë për meritë të portierëve portat mbetën të paprekura.  

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Deri në 80 mijë lekë gjobë për përdorimin e celularit në timon, jeni dakord?

Komento