Kampion ballkani në ski, Denni Xhepa ngre lart flamurin kuqezi në Bullgari

Kampion ballkani në ski, Denni Xhepa ngre lart flamurin kuqezi në Bullgari

Skiatori Denni Xhepa

Skiatori shqiptar, Denni Xhepa është shpallur kampion ballkani në Bansko të Bullgarisë. Pjesë e përfaqësueses kuqezi të skive, Xhepa ka bërë një garë të mirë në disiplinën GS, duke lënë pas dy skiatorët bullgarë, Kamen dhe Kalin Zlatkov.

Forma e mirë e Xhepës është parë në pistë, me 19-vjeçarin që premton për të ardhmen. Një garë fantastike e shqiptarit, që ka treguar rritje në përformancë e tij.

Skiatori ka nesër nje tjetër detyrë jo të lehtë, teksa garon në disiplinën e Sllallomit, aty ku pritet një tjetër rezultat i mirë. Pas Lara Colturit që nderoi Shqipërinë po në ski, është radha e Denni Xhepës për të ngritur lart flamurin kuqezi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Greqi, sekuestrohen 585 kg kokainë në Thesaloniki, 7 të arrestuar, drejtuesit dhe 3 të tjerë shqiptarë

Greqi, sekuestrohen 585 kg kokainë në Thesaloniki, 7 të arrestuar, drejtuesit dhe 3 të tjerë shqiptarë