Kampionët e Kurbinit, bashkia vlerëson tre figura të shquara me titullin 'Qytetar Nderi'! Sportistët: Ndihemi krenarë

Tre figura të shquara të sportit janë nderuar me titullin ‘Qytetarët Nderi’ nga bashkia e Kurbit. Në ceremoninë e veçantë morën vlerësimin kampioni i botës në bilardo Eklant Kaçi, radiokronisti Rrok Preçi si dhe mundësi 9 herë kampion i vendit Boris Frrokaj.

“Medalje botërori kam, medalje argjendi kam, bronzi. Të gjitha i kam, por më mungonte një medalje si kjo dhe për këtë iu falenderoj të gjithëve,”-u shpreh Eklent Kaçi, kampion në bilardo.

“Unë gjithë jetën që e kam jetuar në Laç jam ndjerë shumë mirë, i ngrohtë dhe jam respektuar. Tani e kuptoj me gjithë mend se përshëndetjet që më kanë dhuruar gjatë gjithë kësaj kohe në Laç kanë qenë të vërteta dhe jo false,”-tha Rrok Preçi, radiokronist.

“Në mënyrë të veçantë dua të falenderoj të gjithë qytetarët e Kurbinit që e pritën me dëshirë shumë të madhe këtë vlerësim për mua,”-deklaroi Boris Frrokaj, kampion në mundje.

Për një bashki si e Kurbinit personazhë të tillë janë vyer për të treguar lidhjen që qyteti ka me sportin.

“Kemi 3 njerëz që nëpërmjet sportit e kanë çuar lart emrin e Kurbinit, duke na bërë krenar të gjithëve,”-Majldinda Cara, kryebashkiake e Kurbinit.

Krahas autoriteve lokale, pjësë e kësaj ceremonie ishin përsonalitete të shquara të sportit në vend dhe qytetar të Kurbinit.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ardi: 29/01/2023 14:41

  KURBINI KA DHE TALENTE DHE NJERDX TE MUR .

  Përgjigju
  • Or tej: 29/01/2023 16:39

   Skifterat qe ka kurbini nuk i ka kush n'bote or teeeejjjjj

 • Sondazhi i ditës:

  Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

NBA/ Lakers rikthehen te fitorja, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves! Spurs fitojnë me Atlanta

NBA/ Lakers rikthehen te fitorja, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves! Spurs fitojnë me Atlanta