‘Foltorja’ e Berishës përfshihet nga kaosi, demokratët i marrin mikrofonin të liruarit nga burgu në Itali, qytetari: Ju ka çuar Rama

 

‘Foltorja’ e Berishës në Kavajë u përfshi nga kaosi në një moment, teksa një qytetar mori fjalën dhe po i kërkonte llogari kryeministrit Edi Rama, pasi nuk kishte parë të bijën.

Qytetari tha se për shkak të Edi Ramës, kishte 7 vite që nuk kishte parë vajzën me sy dhe duke tentuar të tregojë se si blihet vota, zbuloi se ka qenë në një burg të sigurisë së lartë në Itali, me persona të rrezikshëm.

Në këtë moment salla kërkoi që t’i hiqej mikrofoni, duke mos e lejuar që të flasë. Më tej mes zhurmës militanti i PD-së u shpreh se Rama i ka dërguar një zonjë të lartë në burgun ku po vuante dënimin në Itali, për të konfirmuar votën e familjes së tij në Shqipëri në zgjedhje për PS.

Por teksa po tregonte këtë rast, gjithë salla reagoi edhe më fort duke i ndërprerë fjalën dhe duke mos e lejuar që të shprehë mendimin e tij. Ato arritën që t’i marrin mikrofonin militantit, ndërkohë që ky i fundit u shpreh se këto që i po i presin fjalën janë të dërguarit e Ramës për të prishur ‘Foltoren’. 

Qytetari: Edi Rama...kam 7 vite që nuk shikoj vajzën time me sy. Kam rreth 1 vit që si dëgjoj zërin! Para dy vitesh në një nga burgjet më famëkeq të Italisë dhe të botës, një i dërguar personal i Edi Ramës me vjen dhe më pyet e me kë je me Edi Ramën apo Sali Berishën dhe unë përgjigjen ja dhashë. (Dëgjohet zhurmë në sallë, i marrin mikrofonin)

Asistentja e Berishës: Ju lutem, lëreni ta përfundojë

Qytetari: O doktor…

Asistentja e Berishës: Ok, ok…Ju lutem mikrofonin…


Lajmi kryesor:

U shpall ‘non grata’ nga SHBA, Berisha sfidon Antony Blinken: Padia u pranua në Gjykatën e Parisit, tani sill provat në gjyq! Shpall kandidaturën për kreun e PD


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Rreshtoi arritjet e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare përmes një videoje, ministrja e Jashtme uron: Gëzuar ditën e flamurit