Kaos te 'Petro Nini Luarasi' në Tiranë, banorët kundështojnë vendimin për prishjen e banesës (FOTO)

Kaos te 'Petro Nini Luarasi' në Tiranë, banorët kundështojnë vendimin për prishjen e banesës (FOTO)

Familjarët e një banese që rrezikon të shembet në rrugën “Petro Nini Luarasi”, janë shfaqur në një gjendje tepër të rënduar mëngjesin e sotëm.

Disa prej fëmijëve kanë tentuar që të hidhen nga çatia e banesës, ndërsa familjarët iu kanë vënë flakën disa mbeturinave, që rrezikojnë të përfshijnë dhe objektin.

Banorët e 4 familjeve janë shtrirë në rrugë, dhe kanë humbur ndjenjat për shkak të situatës tejet të tensionuar. Një prej banoreve është shtatzënë dhe ka pasur kontraktime gjatë momenteve të tensionit.

Ata iu kanë dalë para makinave dhe kanë deklaruar se nuk do të lejojnë shembjen e banesës së tyre, të cilën e kanë me dokumente të rregullta.


Lajmi kryesor:

Banorët rreth gjashtë orë përplasje me përmbaruesit për pronën! Lleshaj liron kryepolicin e Tiranës


Ora 11:08
Kaos te 'Petro Nini' në Tiranë, banorët kundështojnë vendimin për prishjen e banesës (FOTO)
 • //Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?  ×

  Lajmi i fundit

  FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës

  FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës