Po drejtonte makinën pa patentë, arrestohet kreu i grupit që drogoi, përdhunoi dhe i vuri tritol 17-vjeçares në Fushë Krujë (VIDEO)

TIRANE-Arrestohet Alket Brata, i akuzuar nga prokuroria si kreu i grupit që drogoi dhe shfrytëzoi seksualisht 17-vjeçaren në Fushë Krujë. 23-vjeçari i kërkuar për një sërë veprash penale u vendos në pranga në kuadër të operacionit të koduar "Nikla", që ka nisur prej disa ditësh.

Brata u arrestua në Tiranë në rrugën "Petrit Radovicka" gjatë kohës që drejtonte makinën pa leje drejtimi. 23-vjeçari akuzohet për prodhim dhe shitje droge, nxitje për përdorimin e drogës, shfrytëzim prostitucioni, por edhe vendosjen e tritolit në banesën e 17-vjeçares, e cila e denoncoi pak ditë më parë për shfrytëzim prostitucioni.

Me Bratën numri i personave që vendosen para drejtësisë shkon në 6. Pak ditë më parë u arrestuan Edison Çangu 28 vjeç, Fatjon Leka 25 vjeç, Leonard Stafa 17 vjeç dhe Arbis Shima 26 vjeç, ndërsa Ameldi Merlika 17 vjeç u dorëzua në Sarandë. Aktualisht 5 nga të arrestuarit janë në burg, ndërsa Leonard Stafa 17 vjeç në arrest shtëpie.

Report Tv siguroi dëshminë e vajzës dhe dosjen e plotë në prokurori, ku tregohet se si e mitura ra pre e shfrytëzimit seksual nga 6 persona. Në këtë histori janë të përfshirë dhe persona të tjerë të cilët kanë kryer me të marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së saj, ndërsa e mitura tregoi dhe qëllimet e kreut të grupit Alket Brata për ta shfrytëzuar atë në Greqi (lexo ketu).

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Juri: 20/07/2020 23:31

  Vareni ket pleher Prepara dergojeni ta perdhunojne neper burgje

  Përgjigju
 • DAJ CENI: 19/07/2020 21:21

  Po pse ja fshihni fytyren ketij fytyre muti apo i shkelet privatesia dhe te drejtat e njeriut

  Përgjigju
  • Doors: 20/07/2020 07:36

   E gjen ne facebook me emer mbiemer e foto ne rol gangsteri. PLEHRAT!

 • Dori: 19/07/2020 19:10

  Varje,varje,varje....

  Përgjigju
 • Doors: 19/07/2020 17:30

  Ky qelbesira ne profil FB e kishte vendin e punes “Ka kush puno për mu:; - Cunave te burgu amanet ti tregoni se per ke do punoje ai tani ... fare e keqe!

  Përgjigju
 • Werty: 19/07/2020 15:10

  Fare e keqe vetem garipa nuk jeni ju o fare shk y e r.mal te qelbur

  Përgjigju
 • Qazimi: 19/07/2020 15:01

  Ta rrifni ate shkerdhaten sa ti dale shpirti ta rrifni....

  Përgjigju
 • Arbëri: 19/07/2020 13:52

  Dhe të mërkuren del i lir...

  Përgjigju
 • Frojdi: 19/07/2020 12:37

  Rracë e fëlliqur,Turko Osmane,pjellë e ish jeniçerëve te Sulltanit

  Përgjigju
  • Ganiu: 19/07/2020 14:19

   Aq sa e ka fajin saliu aq lidhje ka me turkun

 • Tope: 19/07/2020 11:45

  E tha mire nje komentues para 3-4 ditesh: Shqiperia mund te futet ne BE pasi te hidhet nje bombe berthamore ne trekendeshin Fushe-Kruje-Lac-Nikel

  Përgjigju
  • Artur: 19/07/2020 18:27

   E drejte!

 • Tirona: 19/07/2020 11:42

  Shum gabim policia qe e arrestuan ...me mire nje plumb bydhes ..po na ikin taksat duke ushqyer ne burg keta rrugecer ..

  Përgjigju
 • Sander: 19/07/2020 10:32

  Ky paska ne ngarkim akuza. Rraseni ne burg plehren dhe mos dale me që andej. Kruja nje vend turistik presupozohet qe vizitoret edhe mund te flene atje. Me kete gangstere, cfare sigurie mund te te ofrohet. Kruja eshte si Berati, Gjitokastra, etj. duhet te kete si qytet status te vecante sigurie dhe ta mendosh Fushe Krujen e ke plot me morra vrases e trafikante.

  Përgjigju
 • Aqif Kopertoni: 19/07/2020 10:20

  Hopa sapunin dhe Brata, sa kokra e budallait injorant duhet me qene kur je i kerkuar dhe vjen verdall neper tirane me makine dhe pa patentë.Hajde sa me shume si ky halabaku brenda

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

I ftohti polar i lë vendin shiut! Mos dilni nga shtëpia pa marrë çadrën...parashikimi i motit për sot